5664 hasar sorgulama ucreti ne kadar?

5664 hasar sorgulama ücreti ne kadar?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 15 TL’dir.

Ücretsiz Tramer sorgulama nasıl yapılır?

Tramer sorgulama online olarak e-Devlet üzerinden tüzel kişiler tarafından yapılabilir. E-Devlet’ten tramer kaydı sorgulama ücretsiz yapılır. Plaka sorgulama SMS servisi olan 5664’e kısa mesaj göndererek belli bir ücret karşılığında da araca dair istenilen bilgilere ulaşılabilir.

Hasar Kaydı Sorgulama kaç TL?

Ücretlendirmeler tüm operatörler için sorgulama başına 15 TL’ dir. Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Tramer kaydı nasıl sorgulanır?

Sadece plakayı yazıp 5664’e gönderdiğinizde plaka sahibi aracın kazaya karışıp karışmadığını, kaza yaptıysa kaza tarihini ve hasar tutarını öğrenirsiniz. Eğer aracın hasar kaydını şasi numarası ile öğrenmek istiyorsanız HASAR S yazıp boşluk bıraktıktan sonra 5664’e göndererek hasar kaydını öğrenebilirsiniz.

E devletten hasar sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet hesabınız ile giriş yapın (e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek edinebilirsiniz). Karşınıza Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama ekranı gelecek. Aracın plakasını girip, Sorgula butonuna tıklayın. Girdiğiniz plakaya sahip olan aracın bilgileri, resmi evraklarla birlikte karşınıza çıkacak.

5664 şase hasar sorgulama nasıl yapılır?

Şase numarası ile sorgulama: ‘Şaseden hasar sorgulama’ için ‘HASAR’ yazıp boşluk bırakıp ‘S’ yazıp ‘ŞASE NUMARASI’ girilir ve 5664’e SMS atılır.

Ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet araç hasar kaydı sorgulamak için izleyebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

  1. e-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yapın.
  2. e-Hizmetler kısmına “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” yazarak ilgili sayfayı seçin.
  3. Açılan ekrana aracınıza ait istenilen bilgileri yazarak ücretsiz olarak hasar kaydına ulaşın.

E devletten Tramer sorgulama nasıl yapılır?

Hasar sorgulama plaka mı şase mi?

Aracın şasi numarası ile sorgulama yapmak için HASAR BOŞUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e sms göndermeniz yeterli. Araca ait değişen parça bilgilerini sorgulamak için PARÇA BOŞUK PLAKA BOŞLUK KAZA TARİHİ’ni yazıp 5664’e sms atın.

Tramer kaydı varsa ne olur?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposudur. Tramer’de sorgulama yaparak herhangi bir araca ait sigorta işlemleri görülebilir, aracın ağır bir hasarı olup olmadığının kontrolü yapılabilir, kaza bilgileri takip edilebilir.

Detaylı hasar sorgulama nasıl yapılır?

Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapabilirsiniz?

  1. Plaka sorgulatma yapmak için araştırdığınız aracın plakasını birleşik bir şekilde yazdıktan sonra SMS hizmet bedeli ödemek suretiyle 5664’e göndermeniz yeterli.
  2. Mesajı gönderdikten sonra kısa süre içerisinde SMS olarak size bilgi verilir.

Trafik kazası kusur oranı nasıl öğrenme?

Sigortalılar kusur oranlarını, http://www.sbm.org.tr adresindeki “Hizmetler” Menüsü altında “Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama ve İtiraz ” adımından öğrenebilirler.